15Sobota, 15 czerwca 2024Jolanta, Wiola, Wit
Deklaracja Dostępności
Youtube logoYoutube logo
Poniedziałek, 18 września 2023

Obchody Narodowego Czytania „Nad Niemnem”

 Obchody Narodowego Czytania „Nad Niemnem”

Nasza szkoła włączyła się w obchody Narodowego Czytania. Oficjalne wydarzenie, organizowane przez Kancelarię Prezydenta RP przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury, odbyło się w sobotę - 9 września w warszawskim Ogrodzie Saskim. 

14 września uczniowie XXVIII LO wybraną w tym roku powieść Elizy Orzeszkowej - „Nad Niemnem” czytali w trakcie lekcji języka polskiego.  

Klasy IIIa oraz IIIc wzięły również udział w obchodach zorganizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Krakowie. Zaproszonych gości powitali, przebrani w stroje z epoki, pracownicy Biblioteki wraz z Panią Dyrektor Anną Piotrowską. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję poznać najważniejsze fakty z życia Elizy Orzeszkowej oraz genezę powstania utworu. Następnie wspólnie z nauczycielami bibliotekarzami mogli przeczytać fragmenty powieści, zagrać w interaktywną grę literacką oraz obejrzeć zgromadzone na wystawie w Czytelni dzieła autorki ze zbiorów Biblioteki. W trakcie imprezy uczniom zaprezentowano stare przedmioty, które służyły do pracy w wiejskiej zagrodzie. Mogli także odbić pamiątkowy stempel z logo Narodowego Czytania.